Užíváme si nového venkovního hřiště a doskočiště na skok daleký.

V naší škole máme interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Žáci se mohou stravovat ve zrekonstruované školní jídelně.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Školní družina v roce 2017/2018 - 1. oddělení

Hodnocení ŠD ve školním roce 2017/2018 (1. oddělení)




V tomto školním roce navštěvovalo družinu 50 dětí a to od 1. až do 4. třídy. Byly rozděleny do dvou oddělení, tak aby obě oddělení zastupovaly děti ze všech tříd. Snažíme se tak tvořit příznivé podnebí pro utváření kamarádských vztahů napříč různými ročníky. Nechceme děti nikterak selektovat. Výchovně – vzdělávací činnost probíhá podle ŠVP pro školní družinu. Během celého školního roku jsme v obou odděleních vedly děti ke kamarádství, dodržování pravidel stanovených školním řádem, řádem školní družiny a pravidel slušného chování. Důraz jsme rovněž kladly na dodržování hygienických zásad a bezpečnostních předpisů.


Průběh denních činností – po poledním stolování následují činnosti relaxační, mezi které patří dětmi velmi oblíbené volné malování, vybarvování omalovánek, práce se zažehlovacími perličkami, poslech písniček a pohádek z CD, práce s plastelínou, odpočinek u stolních her vybranými dětmi atd. Dále následují činnosti řízené, během kterých se dětí učí různé nové a zajímavé výtvarné techniky, rozvíjejí své pracovní činnosti nebo se vzdělávají formou didaktických her. Po těchto činnostech se děti mohly připravovat do vyučování. Pokud s tím souhlasili rodiče, mohli si vypracovávat domácí úkoly nebo opakovat probrané učivo u různých kvízů a her se slovy.


Během celého školního roku jsme byly co nejčastěji na čerstvém vzduchu. K tomu jsme využívaly školní zahradu, asfaltové hřiště a především v zimě různé kopečky u školy k sáňkování. Mezi jinými jsme s dětmi hrály míčové hry, pohybové hry, učily jsme je skákat přes švihadla, lana a házet na cíl. Volily jsme pohybové aktivity přizpůsobené zájmům dětí a ročnímu období.


Výrobky dětí v jednotlivých měsících:


1.oddělení


Září – děti kreslily pastelkami prázdninové zážitky, pracovaly s šablonami listů, stříhaly je a vybarvovaly je tupováním houbičkou, vyráběly létající balón s 3D efektem, dělaly zápich strašáka z kousků látek.


Říjen – k činnostem jsme využívali přírodní materiál nasbíraný při pobytu venku a to kaštany k výrobě šneka, listy k výrobě vlasů na tmavé siluetě, klacíky a skořápky k výrobě muchomůrek, dále jsme tvořili z papíru podzimní ovoce, plastický hrnek s čajem.


Listopad – kromě toho, že jsme besedovali o dopravních předpisech, jsme také rozvíjeli sluch pomocí poznávání písniček a hudebních nástrojů, děti vyrobily bílého koně Sv. Martina, taktéž vyráběly lampiónky na Broučkiádu a pomalu jsme se připravovali na příchod adventu.


Prosinec –  vyráběly se vánoční ozdoby ze zažehlovacích korálků, roliček, kapslí od kávy, samo tvrdnoucí hmoty, dělali jsme hlavy anděla, čerta a Mikuláše z papírových kornoutů, andělíčka z korkové zátky, svíčky z plátů včelího vosku, vánoční přání a svícny ze soli. Celé předvánoční období jsme zakončili seznámením se s vánočními tradicemi a vánoční besídkou.


Leden – tvořili jsme vránu z látky a papíru, stavěli prostorové stavby z papírových cihliček a stavebnic, povídali jsme si o zdraví a nemocech, tvořili bacily pomocí rozfoukávaných barev, vyráběli sněhuláka z papírových talířů, a k začínající plesové sezóně jsme vyrobili siluetu tanečnice s tylovou sukní.  Děti se učily poskládat jednoduché origami zvířátek a venku jsme pozorovali měnící se přírodu a povídali si o ní.


Únor – z roliček od kuchyňských utěrek jsme vyráběli budovy a vytvořili si tak malé městečko i s kostelem a radnicí, děti si vyrobily valentýnské strašidýlko z vlny, masky na maškarní ples, klauna ze skládaného papíru a naučily se vyrobit rohovou záložku do knih.


Březen – při očekávání jara jsme vyráběli ptáčka z kartonového papíru a peříčka, začali tvořit velikonoční výrobky a to, ovečku z rozetky, kuřátko z polystyrenové placky, šili jsme kuřátko z látky a plnili je dutým vláknem, z čističů dýmek jsme vyráběli ptáčátko a z krepového papíru modřenec.


Duben – k blížícímu se zápisu do první třídy děti vyráběly dárečky pro budoucí kamarády (had na tužce a ptáček z kinder vajíčka), dělaly kvetoucí strom k ruliček a papíru, z nepotřebných ponožek jsme vyráběli housenku, a ze tří půlkruhů jsme lepili štěňátka, dále vyškrabávali z tuší zabarveného papíru barevné květiny.


Květen – již tradičně patří výrobě přáníček a dárečků pro maminky, letos jsme maminky překvapily obrázky zdobenými ubrouskovou technikou, naučili jsme se plést několik druhů náramků přátelství, zorganizovali jsme soutěž ve skákání přes švihadlo „Král švihadla“, ve které se umístily nejlépe tyto dívky: 1. místo: Nikol Tomová (2. A),  2.místo: Ema Struhalová (2.A),  3.místo: Linda Bočková (1.A)


Červen – v posledním měsíci školního roku jsme malovali pomocí „uchošťourů“ odkvetlé pampelišky, děti vybarvovali antistresové mandaly – zvířátka, pomocí bublinkové folie jsme obtiskovali ananas a z obtisku dlaně jsme mu udělali horní trs listů, a na konci měsíce jsme si užili jedno odpoledne závěrečnou hrou „S kamarády jde všechno lépe“, ve které byly úkoly a soutěže zaměřeny na spolupráci a pomoci ostatním.


Velmi děkuji všem rodičům za vstřícnou spolupráci a některým i za materiální dary družině. Také děkuji Unii rodičů za štědrý finanční příspěvek, který posloužil především k zakoupení vybavení a her do školní družiny.



                                                                                                       Bc. Veronika Dubová

                                                                                                             vychovatelka ŠD