Užíváme si nového venkovního hřiště a doskočiště na skok daleký.

V naší škole máme interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Žáci se mohou stravovat ve zrekonstruované školní jídelně.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Zeměpisná exkurze na Praděd

Zeměpisná exkurze na Praděd

Ve středu 29. září jsme se s žáky 8. tříd a 9. třídy v rámci zeměpisné exkurze vydali na Praděd. Vybrali jsme si pěší trasu z Karlovy Studánky podél říčky Bílé Opavy. Cesta, která je označená žlutou turistickou značkou, nebyla snadná. Museli jsme zdolávat přírodní překážky, přelézat kameny, stoupat po žebřících a přecházet přes dřevěné můstky. Odměnou za tento namáhavý výstup byly výhledy na krásnou přírodu. Během našeho odpočinku na chatě Barborka se náhle začalo měnit počasí, obloha se zatáhla a ochladilo se. Vrchol Pradědu zahalily mraky a my jsme poslední úsek na vrchol stoupali v husté mlze. Před sestupem z Pradědu jsme jen na chvíli zahlédli kousek vysílače. Na parkovišti na Ovčárně už na nás čekal autobus. Při sjíždění do údolí opět mlha stoupla, vyjasnilo se a my jsme poznali, jak proměnlivé může být počasí na horách. Domů jsme se vraceli unaveni a děti se těšily na poslední zastávku našeho výletu, která byla v restauraci Mc Donald’s v Opavě.

Zeměpisná exkurze na Praděd
Zeměpisná exkurze na Praděd
Zeměpisná exkurze na Praděd
Zeměpisná exkurze na Praděd
Zeměpisná exkurze na Praděd
Zeměpisná exkurze na Praděd