Užíváme si nového venkovního hřiště a doskočiště na skok daleký.

V naší škole máme interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Žáci se mohou stravovat ve zrekonstruované školní jídelně.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Setkávání odborníků s rodiči žáků

Setkávání odborníků s rodiči žáků

Setkávání odborníků s rodiči žáků


Naše škola se zapojila do Výzvy 22 operačního programu VVV -  Šablony 1 pro ZŠ.  Mezi ně patří také šablona:  „Odborně zaměřena tematická setkávání s rodiči žáků“. Od začátku školního roku 2017/2018 tato setkávání již probíhají. První proběhlo v říjnu, kdy jsme s  pedagogickými pracovníky a metodiky středních škol hovořili a besedovali na téma Volba další vzdělávací dráhy. Na této přednášce se rodiče dozvěděli o možnostech studia na středních školách, o přijímacím řízení, jednotných přijímacích zkouškách, uplatnění na trhu práce atd.

V listopadu dětská klinická  psycholožka Mgr. Jana Bartošová, Ph.D. seznámila rodiče s Nastavováním hranic a jejich významem v životě dětí. Další setkání, které proběhlo v prosinci, bylo na téma Jak komunikovat s puberťákem, kdy s rodiči besedovala psycholožka, psychoterapeutka PhDr. Silvie Quisová, Ph.D. Poradila nám, jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali a jak naslouchat, aby nám teenageři důvěřovali.

Lednová beseda s pplk. PhDr. Lenkou Šrámkovou, Ph.D. – psycholožkou a metodičkou bylo na téma Agrese, agresivita a delikty mládeže. Dozvěděli jsme se, že agrese je přirozenou součástí sociálního chování a zároveň je součástí chování zaměřeného na uspokojení potřeb a dosahování cílů. Agresivita je přirozený způsob sebeobrany organismu, měli bychom ji dát volný průchod, ale s ohledem na způsob jejího vyjádření. Slyšeli jsme, kde se bere agrese, možnosti terapie a doporučení, jak se zachovat. Taky paní psycholožka hovořila o šikaně, kyberšikaně, o varovných signálech projevu šikany a rodičům poradila, jak postupovat při takových zjištěních. Radila, že máme vždy svým dětem naslouchat a nezlehčovat, co nám vyprávějí. Máme se snažit přesně zjistit, co se dělo a pamatovat si, že dítě bude nejprve hledat pomoc u nás.

Na jaře proběhnou besedy k drogové problematice dětí a mladistvých, zvládání výchovných problémů školáků mladšího věku a další.

Chtěla bych všem rodičům, kteří přišli a ještě přijdou, poděkovat. Myslím si, že jsme si z těchto tematických setkání s odborníky všichni odnesli mnoho cenných rad a zkušeností.


                                                                                         Mgr. Rita Sobková

Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků
Setkávání odborníků s rodiči žáků